Yolcu Bilgilendirme Sistemi

ASER Yolcu Bilgilendirme Sistemi’nin temel amacı; tramvay operatörlerinin sistemi etkin ve kolay kullanmasını sağlamaktır.

Network Sistemi

Sistem network topolojisi; bilgisayarlar, panolar ve panoların birbirine bağlantısını sağlayan switch’lerden oluşur. Veri iletişiminde kullanılacak IP’ler için Sistemin Network Topolojisine bakılır. Bu sisteminin yazılım altyapısında da panellerin IP’lerinin aynı şekilde sistemde tanımlı olması sistemin kullanılmaya başlanması için yeterlidir.

Ana Menü

“ASER Yolcu Bilgilendirme Sistemi” ana menüsü ekranından yazılımın genel kontrol ve takibi sağlanır. Ekran üzerinde tramvayın bulunduğu anlık konum, istasyon çizelgesi, tramvay kapılarının durumu, GPS sinyalinin gücü ve durumu, manuel kontrol gibi özellikler kontrol edilebilir, rota seçimi yapılabilir.

İstasyon Menüsü

İstasyonlar menüsünün genel amacı durak/istasyon noktaların bilgilerini gözlemlemek, yeni durak eklemek ya da duraklar üzerinde değişiklik yapmaktır. İstasyonların konum bilgileri, panellerde gösterilecek olan yazıların bilgileri, ses dosyasının konumu, bilgilendirme mesafesi girişleri gibi bilgiler de bu kısımda kontrol edilecektir.

NOT: Sistemin yazılımı içerisinde önemli alanlara yetkisiz girişleri engellemek ve sistemin zarar görmemesini sağlamak için parola bazlı önlemler alınmıştır.

GALERİ

ASER İLETİŞİM
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
E-BÜLTENE KAYIT OLUN
Yeniliklerden haberdar olmak istermisiniz.