Squire

ASER HAVA GÜVENLİK KALKANI

Drone’ları tespit ederek radyo frekans kumanda bandını otomatik etkisiz hale getirecek DSP denetimli, DDS tabanlı, gömülü sistem tasarımı olan ASER Hava Güvenlik Kalkanı Gece/Gündüz, Yaz/Kış, 7/24 kesintisiz çalışan Anti-drone Tespit ve Sayısal RF jammer köreltici/karıştırıcı sistemlerinden oluşan bir elektronik harp sistemidir.

Radar Tespit ve Sınıflandırma

Radar; piyasada yaygın satılan saptanamayacak kadar küçük ve hafif, savaşta, sınırda, kıyıda, kritik tesis ve güvenlik gözetim uygulamalarında durumsal farkındalık sağlayabilen bir gözetim radarıdır. İHA sınıfına entegresi yapılmış radar sistemi sadece döner kanatları ve sabit kanatları belirlemekle kalmayıp aynı zamanda bu işlemi otomatik olarak anında yapmakta ve drone’ları kuşlardan ayırt ederek tehdidin drone olduğunu algılayabilmektedir.

RF Karıştırma

Ürünümüz, uzaktan kablosuz RF (Radyo Frekans) link sinyalleri aracılığı ile komuta ve kumanda edilen drone’ların elektronik olarak etkisiz kılınmasını amaçlamış, RF alıcı-verici sistem arasındaki iletişimin geliştirilen RF jammer (karıştırıcı/köreltici) ile kesilmesi hedeflenmiştir. Ürünümüz, piyasada temini en kolay ve kullanımı en yaygın olan band üzerinden kontrol ve kumandası sağlanan drone’ları etkisiz kılabilecekltir.

RF İletişimin köreltilmesi için kullanılan jammer teknolojileri oldukça gelişmiş ve yaygın olarak kullanılmakla beraber, çalışmalar tehditlere karşı özgün tasarımlar ile düşük RF çıkış gücü ile jammerın spektrumun daha geniş bandında etki mesafesinin artırılması üzerinde yoğunlaşmıştır.

Mini İnsansız Hava Araçları Üzerindeki Performansı

Radarın küçük ve mini insansız hava araçları üzerindeki tipik algılama aralık performansına bakıldığında sabit kanatlı mini insansız hava araçlarında 6.000m ye kadar çıkmaktadır. Pek çok Avrupa ülkesinde canlı olarak da gösterildiği gibi, küçük döner kanatlı İHA’larının tespit ve sınıflandırma hedef aralığı 3500-5000 metredir. Bu performans, radar çıkış gücü artırılmaksızın başarılmıştır. Bir cep telefon gücünün yarısı kadar çıkış gücü ile 1 watt’ı aşmaksızın işlev görmektedir. Ürün kullanımı, “sessiz” frekans modülasyonu sürekli dalga(FMCW) ile kombine edilmiştir, bunun anlamı radarımızın neredeyse tespit edilemez olması ve radyasyon tehlikesinin olmamasıdır.

Kullanım Alanları

Havalimanı güvenliği, Terör örgütleri savunması, Askeri birlikler ve Karargâhlarda, Polis karakol güvenliğinde, Ceza ve Tevkif evleri, Kritik bölgelerin/toplantıların güvenliğinde kullanıma uygundur.

NOT: Araç üzerine monte edilebilir.

ASER Radar ve Jammer Sistemleri

Taktik RF Karıştırıcı – Otomatik Hedefe Kilitlenen Servo Mekanizmalı Elektronik Harp Sistemi

RADAR

I/J Bandı FMCW Radar
HMI Arayüzü
Otomatik/Manüel Dopler Hedef Sınıflandırması
Tarama İşlemi Sırasında Takip
Panoramik Görüntü
Dinlenmesi Düşük Olasılıklı Radar
Düşük Verici Gücü (Tespit Edilemez)
Alçak İrtifa Hava Gözetimi (<300 km="" s="" td="">
Düşük Yanlış Alarm Oranı (Radar Hassasiyeti)
İleri Dopler Süresi
Küçük Kuşlar ile Drone'ları Ayırt Edebilme Özelliği
Tehlike Bölgesi İçerisinde Uyarı Bildirgesi
Arızasız Geçen Ortalama Süre > 20.000s
Araç Konfigürasyonu
Düşük Ömür Devir Maliyeti
Deniz Parazit Yansıma Filtresi
Gece & Gündüz, Her Türlü Hava Koşullarına Uygun
360° Durumsal Farkındalık
Tespit ve Sınıflandırma Özelliği
24 Saat Aralıksız Operasyon
İnsan Gücü ile Taşınabilir
Aktif Gözlem Bölgesi

JAMMER

Otomatik Etkisiz Kılma
Yüksek Etki Mesafesi
DSP Tabanlı
DDS Denetimli
Sayısal Olarak Kontrol Edinebilme
Drone Almaç Devresine White Noise (Beyaz Gürültü) İletimi
GPS Karıştırma
Yüksek Güçlü RF Güç Amplifikatörü
Yüksek Çözünürlüklü DAC

IR KAMERA

Çevre Gözetlemesi
Her Türlü Hava Koşuluna Uygun
Uygun Maliyetli
Hedef Tesbiti
Termal Enerji Çözümlemeli Tanı Ekipmanı

ASER İLETİŞİM
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
E-BÜLTENE KAYIT OLUN
Yeniliklerden haberdar olmak istermisiniz.